جستجوگر دانش
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

به اشتراک گذاشتن تجربیات شخصی و تعامل آنلاین مصرف‌کننده: مطالعه موردی گلوسیر

نقش مرکزی تجارب شخصی در تعامل مصرف کننده

فهرست مطالب

چکیده

  رسانه‌های اجتماعی در بازار مد و زیبایی، جایی که ارتباطات دیجیتال حول علایق مصرف‌کنندگان در محصولات و برندها متمرکز می‌شوند، تأثیرگذار شده‌اند.این مطالعه موردی بررسی می‌کند که چگونه به اشتراک‌گذاری تجربیات شخصی در پلتفرم‌های ارتباطی دیجیتال برند زیبایی گلوسیر بر تعامل مصرف‌کننده در جوامع آنلاین برند تأثیر می‌گذارد.

مصاحبه های عمیق با سیزده مصرف کننده برند گلوسیر و کانال های رسانه های اجتماعی آن انجام شد.روش کیفی به محققان این امکان را می دهد که از طریق کلمات خود، زمینه غنی تجربه مصرف کننده و واقعیت اجتماعی اعضای جامعه آنلاین را به تصویر بکشند.

این مطالعه موردی بینشی را ارائه می‌کند که چگونه ارتباطات رسانه‌های اجتماعی، فراتر از بررسی‌های ساده محصول، به یک برند مستقیم برای مصرف‌کننده اجازه می‌دهد تا به‌طور مؤثر از تجربیات شخصی مصرف‌کنندگان خود به‌عنوان کاتالیزوری برای یادگیری، حمایت از برند، توسعه مشترک برند و ایجاد روابط مشتری و برند استفاده کند.

  دیدگاه جدیدی از مدل تعامل با مصرف کننده برودی و همکاران، فرآیندهای مرتبط کلیدی را که از به اشتراک گذاری تجارب مصرف کننده و ارزش افزوده برای ایجاد یک جامعه برند قوی ایجاد می شود، برجسته می کند.

کلید واژه ها

رسانه های اجتماعی؛ زیبایی؛

لوازم آرایشی؛ برخط؛

تعامل؛ مستقیم با مصرف کننده

مقدمه

“تجربه یک استاد معلم است، حتی اگر مال ما نباشد.”  گرینلی (2008) رسانه های اجتماعی به عنوان شکل رایج ارتباطات دیجیتال در بازار مد و زیبایی ظاهر شده اند که در آن مصرف کنندگان آزادانه تصورات و احساسات خود را در مورد یک محصول یا برند به اشتراک می گذارند (Escobar-Rodriguez & Bonson-Fernandez, 2017).

  تجربیات شخصی مشتریانی که به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته می شوند در نحوه درک سایر خریداران از محصولات و تصمیم گیری تاثیرگذار است ( Braverman , 2008 ).همانطور که تجارب مصرف کننده ارزش زیادی پیدا می کند، کسب و کارها از تعامل بین فردی مشتریان خود در رسانه های اجتماعی برای تقویت روابط برند خود با مشتری و افزایش سودآوری استفاده می کنند (Jakkola et al., 2014; Kim & Ko, 2010).

در دهه گذشته، محققان خواستار تحقیقات بیشتر در مورد جوامع آنلاین برند شده‌اند که بر ارتباطات در یک زمینه اجتماعی در میان مصرف‌کنندگان تمرکز دارند ( De Valck et al. , 2009 ).

اگرچه مطالعات مشارکت مصرف‌کننده را در چارچوب وسیع‌تری از تعاملات مصرف‌کننده بررسی کرده‌اند که برای جوامع آنلاین برند ارزش ایجاد می‌کند (مانند Blasco-Arcas و همکاران، 2016؛ Connell et al., 2019؛ Cooper et al., 2019)  ، تحقیقات کمی وجود دارد که بر چگونگی پشتیبانی تجربیات شخصی از روند مشارکت تمرکز دارد.

با توجه به اتکای رو به رشد صنعت زیبایی به رسانه های اجتماعی , این مطالعه موردی با تجزیه و تحلیل نقش محوری تجارب مشترک مصرف کنندگان از برند زیبایی گلوسیر به دانش فعلی در مورد مشارکت مصرف کننده در رسانه های اجتماعی می افزاید .گلوسیر، یک برند زیبایی مستقر در نیویورک برای اولین بار به صورت آنلاین به عنوان یک برند مستقیم به مصرف کننده معرفی شد.

گلوسیر مجموعه‌ای تخصصی از محصولات زیبایی را با قیمت‌های متوسط به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهد و اغلب مجموعه‌های محصولات کوچکی را برای حفظ علاقه مصرف‌کننده و رفع نیازهای آنها منتشر می‌کند (Bhuiyan, 2018؛ Hassett, 2018).

برند های مستقیم به مصرف کننده مانند گلوسیر، تعامل کاربر در اینستاگرام و سایر کانال های رسانه های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک ابزارهای ارتباطی مهمی برای جذب مشتری هستند.

مشتریان بازخورد آنی از طریق رسانه های اجتماعی در رابطه با محصولات برند ارائه می دهند و برندها به صورت آنلاین با مصرف کنندگان تعامل می کنند و از بازخورد مصرف کننده برای توسعه محصولاتی استفاده می کنند که برای مشتریان خود جذاب باشد ( Sherman , 2016 ).

رسانه های اجتماعی، از طریق تبلیغات دهان به دهان، به برندهای مستقیم به مصرف کننده این توانایی را داده اند که بدون حضور فیزیکی در فروشگاه یا استراتژی بازاریابی سنتی، برند را به رسمیت بشناسند

( Grechko , 2017 ) .گلوسیر بر واقعیت آرمانی تمرکز دارد، استراتژی که از “زنان واقعی که محصولات را در مکان‌های واقعی نشان می‌دهند، با پشتیبانی از حالتی از آدرس مستقیم که به‌طرقی دیگر به‌طرز دیگری به‌طرز تازه‌ای واقعی به نظر می‌رسد، با نوشته‌هایی که لحن آشنای یک دوست دختر را فرض می‌کنند» (Findlay, 2019, p. 554).

برندهای لوکس مدرن مانند گلوسیر به جای کمپین های بازاریابی که بیشتر با لوگوهای وضعیت و تأیید افراد مشهور مرتبط هستند، بی سر و صدا به نفوذ اجتماعی و اعتبار برای افزایش درآمد متکی هستند( Munford , 2017 ) .گلوسیر از محتوای تولید شده توسط کاربر معتبر در رسانه های اجتماعی برای تسهیل ایجاد و تداوم روابط مصرف کننده و برند استفاده می کند (Bhuiyan, 2018؛ Rogers, 2018).

برندهای مستقیم به مصرف کننده جذابیت خاصی برای مصرف کنندگان هزاره ای دارند که خرید آنلاین و رسانه های اجتماعی را در سبک زندگی خود ادغام می کنند ( Hays , 2018 ; Sherman , 2016 ).

اکثریت (72 درصد) از هزاره ها محصولات مد و زیبایی را بر اساس پست های اینستاگرام می خرند ( Arnold , 2017 ) و اطلاعات محصول را از همتایان خود مشاهده می کنند تا قابل اعتماد باشند

( Smith , 2011 ).  با استفاده از مدل تعامل مصرف کننده برودی و همکاران (2013) به عنوان چارچوب مفهومی، این مطالعه موردی بررسی می کند که چگونه تجربیات شخصی مصرف کنندگان یک کاتالیزور مهم برای مشارکت در جامعه آنلاین گلوسیر است.

روش‌های کیفی مطالعه موردی، پاسخ‌های دست اول مصرف‌کنندگان برند زیبایی را در مورد اینکه چگونه تجربیات شخصی به تعامل آن‌ها در جامعه آنلاین برند کمک می‌کند، نشان می‌دهد.

تعامل مصرف کننده و چارچوب مفهومی

تعامل مشتری کلید موفقیت برندهای مستقیم به مصرف کننده است ( Hays , 2018 ; Munford , 2017 ).اپل باوم (2001) تعمل مصرف کننده را به عنوان توانایی برندها برای ایجاد “مصرف کنندگان وابسته عاطفی” تعریف می کند (بند 11).برودی و همکاران (2011) تعامل مصرف کننده را به عنوان یک حالت ذهنی توصیف می کنند که مصرف کنندگان هنگام تعامل با یک برند، محصول یا سازمان آن را در نظر می گیرند.

  مصرف کنندگان متعهد تجربیات برند و دلبستگی های عاطفی خود را از طریق فعالیت های شفاهی مانند نوشتن نظرات یا ارسال آنلاین درباره برند از طریق رسانه های اجتماعی یا پست های وبلاگ به نمایش می گذارند( Brodie et al. , 2013 ; Kim & Ko , 2010 ).

تعامل مشتری برای وفاداری به برند اساسی است که بر رضایت کلی مشتریان، قصد خرید مجدد، و تمایل به توصیه محصولات از یک برند تأثیر می گذارد (Bowden, 2009; Brodie et al., 2011; Hawkins & Prakash, 2013).  مطالعات گذشته تعامل مصرف‌کننده را از دیدگاه‌های مختلف صنعت بررسی کرده‌اند(e.g. Luo et al., 2019; Roncha & Radclyffe-Thomas, 2016; Touni et al., 2019).مدل تعامل مصرف کننده برودی و همکاران (2013) یک چارچوب مفهومی قوی برای توضیح ارزش تعامل مصرف کننده با مصرف کننده در پلتفرم های آنلاین برندها ارائه می دهد.

  برودی و همکاران (2013) فرض می‌کنند که تعامل مصرف‌کننده زمانی آغاز می‌شود که مصرف‌کنندگان یک جستجوی آنلاین برای یک محصول یا خدمات مورد نیاز را انجام می‌دهند و یک جامعه آنلاین مرتبط را پیدا می‌کنند.

  زمانی که مشتریان نظرات خود را در کانال های رسانه های اجتماعی و آنلاین برند ارسال می کنند، یک رابطه تعاملی بین مصرف کنندگان ایجاد می شود.این تعامل منجر به پنج فرآیند فرعی تعامل «یادگیری»، «اشتراک‌گذاری»، «حمایت کردن»، «اجتماعی کردن» و «توسعه مشترک» می‌شود (Brodie et al., 2013).

یادگیری به کسب دانش برند توسط مصرف کنندگان اشاره دارد که برای اطلاع از تصمیمات خرید آنها استفاده می شود.  اشتراک گذاری زمانی صورت می گیرد که مصرف کنندگان اطلاعات، دانش و تجربیات شخصی خود را با جامعه آنلاین خود به اشتراک بگذارند.

دانش برند زمانی ایجاد می شود که مصرف کنندگان در اشتراک گذاری شرکت کنند(Brodie et al., 2013).  زمانی که مصرف کنندگان محصولات و خدمات و نحوه استفاده از پیشنهادات برند را توصیه می کنند، حمایت صورت می گیرد.اجتماعی شدن تعامل دو طرفه مصرف کنندگان است که برای کسب و توسعه هنجارها، نگرش ها و زبان جامعه آنلاین استفاده می شود.

  توسعه مشترک زمانی به وجود می آید که مصرف کنندگان در جوامع آنلاین به فعالیت های برند کمک می کنند، که به نوبه خود به برندها کمک می کند محصولات جدید، برندها، خدمات، هویت های برند یا معانی برند را توسعه دهند (Brodie et al., 2013).

این پنج فرآیند فرعی با وفاداری و رضایت، توانمندسازی، ارتباط و پیوندهای عاطفی، و اعتماد و تعهدی که مصرف‌کنندگان در جامعه آنلاین برند تجربه می‌کنند، مرتبط هستند (Brodie et al., 2013).

تعامل با مصرف کننده و به اشتراک گذاری تجربیات شخصی

انسان ها مشتاق توسعه روابط بین فردی هستند و جوامع برند فضایی را برای توسعه این روابط در چارچوب یک فعالیت مصرفی ارائه می دهند (مانند Baumeister & Leary, 1995؛ Chen et al., 2019؛ Luo et al., 2019).باومایستر و لیری (1995) این نظریه را مطرح می کنند که انسان ها به سمت ایجاد و حفظ روابط بین فردی سوق داده می شوند.

محتوای تولید شده توسط کاربر در مد باعث ایجاد تجربیات رابطه ای، تعاملی و احساسی در بین مصرف کنندگان می شود ( Vazquez et al. , 2020 ).علاوه بر این، مفهوم اثبات اجتماعی در این است که “ما با یافتن آنچه دیگران فکر می کنند درست است، تعیین می کنیم که چه چیزی درست است” (Cialdini, 2009, p.97).

  مصرف کنندگان را به جستجوی تجربیات شخصی سایر کاربران برای تعیین شایستگی و استفاده از یک برند خاص سوق می دهد.از منظر مد، محتوای تولید شده توسط کاربر در جوامع آنلاین راهی را برای کاربران ارائه می دهد تا به صورت بصری سلیقه ها و سبک های شخصی را ارائه دهند و در عین حال تصویری معتبر از نحوه ترکیب محصولات در یک سبک زندگی ارائه می دهند.

تجارب رابطه ای از اجتماعی شدن با سایر کاربران در جامعه برند نشات می گیرد که در آن کاربران احساس تعلق می کنند و خود شخصی را تأیید می کنند ( Pentina et al. , 2011 ).به این ترتیب، تعاملات اجتماعی میان کاربران پیوندهای آنها را در جامعه تقویت می کند.

دالاکیا و همکاران (2004) بیان می کنند که میزان ارزش گذاری مصرف کنندگان برای تعاملات اجتماعی و ارتباط بین فردی، میزان تعمل مصرف کنندگان را تعیین می کند.

این پیوندهای بین فردی در جوامع آنلاین برند نیز مشهود است که خروجی ای را برای افراد فراهم می کند تا از نظر اجتماعی با طیف وسیع تری از کاربرانی که علایق مشترک دارند و تجربیات خود را با برند و محصولات و فراتر از آن صحبت می کنند، تعامل اجتماعی داشته باشند(Banerjee & Banerjee, 2015; Chen et al., 2019; Muniz & O’Guinn, 2001; Stokburger-Sauer, 2010) .کیفیت تعاملات مشتری برای تعامل در جوامع آنلاین برند ضروری است (Kang et al., 2014).

هنگام یادگیری در مورد برندها، مصرف کنندگان دانش به دست آمده از تجربه شخصی سایر کاربران را ترجیح می دهند و آن را در مقایسه با پیام های تولید شده از رسانه های جمعی قابل اعتمادتر می دانند(Bansal & Voyer, 2000).

  علاوه بر این، دانشی که مصرف‌کنندگان از طریق تجربیات شخصی خود با برند تعامل می‌کنند، می‌تواند بر تصمیمات خرید سایر مصرف‌کنندگان تأثیر بگذارد (Sloan et al., 2015).

در واقع، جاکولاو همکاران (2014) خاطرنشان می‌کنند که افراد تمایل دارند به دنبال تجربیات شخصی مرتبط با یک محصول باشند تا اینکه واقعاً به پایگاه دانش کمک کنند.تعامل مشتری در جامعه آنلاین برند به دلیل توانایی آن در ایجاد ارزش مشترک برای برند مهم است.

مصرف کنندگان با تعامل فعال در فرآیند بازاریابی از طریق تعامل با سایر مصرف کنندگان، فرآیند کسب و کار سنتی را تغییر داده اند (Prahalad & Ramaswamy, 2004).  علاوه بر این، جامعه برند گلوسیر نمونه‌ای از جایی است که مصرف‌کنندگان از طریق تعامل‌های آنلاین خود از حمایت فراتر می‌روند و به سمت تعامل در توسعه محصولات پیش می‌روند.

همانطور که پراهالاد و راماسوامی (2004) اشاره کردند، “مصرف کنندگان اکنون به دنبال اعمال نفوذ خود در هر بخش از سیستم تجاری هستند”.در واقع، مصرف کنندگان مشارکت کنندگان منحصر به فردی در جامعه برند هستند زیرا تجارب مربوط به برند آنها بخش مهمی از ایجاد ارزش است.

مصرف کنندگان و سازندگان برندها با هم همکاری بیشتری کرده اند زیرا جوامع آنلاین برند روشی کارآمد و مؤثر برای برقراری ارتباط دو طرف ارائه می دهند (Minkiewicz et al., 2014).

رونچا و رادکلیف-توماس (2016) به نیاز به استخراج “اعتماد، تعهد و پاسخ های احساسی” (ص. 315) به عنوان بخشی از استراتژی برند برای تعامل با مصرف کنندگان اشاره می کنند.  به اشتراک گذاری تجربیات شخصی با دیگران در جامعه برند دارای ویژگی های ذکر شده در تعامل با مصرف کننده است.

از طریق تحقیقات کیفی، این مطالعه موردی به محقق اجازه می‌دهد تا زمینه غنی و به اشتراک‌گذاری تجربیات شخصی را که برای تعامل مصرف‌کننده در رسانه‌های اجتماعی برند گلوسیر مهم است، درک کند.

  با استفاده از این رویکرد پدیدارشناختی، محققان می‌توانند تصویر کامل‌تری از تجربه مصرف‌کننده و واقعیت اجتماعی اعضای جامعه آنلاین مورد مطالعه از طریق کلمات و گزارش‌های خودشان از نحوه تعامل آنها در جامعه آنلاین به دست آورند (Denzin & Lincoln, 1994).

به این ترتیب، این مطالعه به دنبال توضیح چگونگی به اشتراک گذاری تجربیات شخصی به تعامل است. سوال تحقیق زیر مورد بررسی قرار گرفت: به اشتراک گذاری تجربیات شخصی در رسانه های اجتماعی چگونه بر تعامل مصرف کننده در جامعه آنلاین برند تأثیر می گذارد؟

روش شناسی و جمع آوری داده ها

مصاحبه های عمیق و نیمه ساختاریافته طی یک دوره دو ماهه در سال 2019 انجام شد.مطالعه از مصرف کنندگان متولد بین سال های 1990 و 1999 که از کانال های رسانه های اجتماعی گلوسیر از جمله اینستاگرام، توییتر و فیس بوک استفاده می کنند، درخواست مشارکت شد.

طبق نظر وردیون و همکاران (2017)، استفاده فعال در رسانه های اجتماعی به “فعالیت هایی اشاره دارد که تبادل مستقیم با دیگران را تسهیل می کند” در مقایسه با ناظران منفعل که مستقیماً با دیگران درگیر نیستند (ص 281).

  به منظور شناسایی کاربران فعال رسانه های اجتماعی گلوسیر و مصرف کنندگان گلوسیر، در ابتدا افرادی که حداقل یک محصول گلوسیر دارند و به طور متوسط هفته ای یک بار به مدت حداقل شش ماه، وب سایت و کانال های رسانه های اجتماعی گلوسیر را مرور یا پست می کنند، شناسایی شدند.

  با استفاده از تکنیک‌های غیراحتمالی هدفمند و گلوله برفی ( Blackstone , 2012 ) ، محقق با 22 کاربر از طریق پیام مستقیم در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی گلوسیر تماس گرفت و 13 شرکت‌کننده که شرایط کاربر را برآورده می‌کردند در این مطالعه شرکت کردند.

یافته های مصاحبه تایید کرد که شرکت کنندگان کاربران فعالی بودند که توسط وردیون و همکاران (2017) تعریف شده است.پروتکل مصاحبه که شامل اجزای مدل تعامل مصرف کننده برودی و همکاران (2013) بود برای هدایت مصاحبه و بررسی شرکت کنندگان استفاده شد.

به عنوان مثال، برای بررسی “یادگیری” همانطور که در مدل برودی و همکاران تعریف شده است، محقق پرسید چگونه در مورد محصولات گلوسیر در رسانه های اجتماعی یاد می گیرید؟با سؤالات بعدی مانند آیا به دنبال اطلاعات محصول در مورد محصولات گلوسیر در صفحات رسانه های اجتماعی آنها هستید؟  آیا در مورد محصولات گلوسیر سوالاتی ارسال می کنید؟و آیا از سایر کاربران گلوسیر در مورد محصولات سؤال می کنید؟

بررسی قابلیت اطمینان داده ها را تضمین می کند و امکان شفاف سازی پاسخ ها را فراهم می کند.کاوش همچنین به محققان این امکان را داد که با شرکت کنندگان ارتباط برقرار کنند و پاسخ های اجتماعی مطلوب را کاهش دهند( Barriball & While , 1994 ; Hutchinson & Skodol – Wilson , 1992 ; Patton , 1990 ) مدت زمان هر مصاحبه 45 تا 60 دقیقه بود.

  مصاحبه ها از طریق سیستم ویدئو کنفرانس زوم ضبط و به صورت خودکار رونویسی شدند.رونویسی های خودکار برای بررسی صحت بررسی شدند.یک راهنمای کدگذاری به طور مشترک توسط این دو محقق برای شناسایی و طبقه بندی به اشتراک گذاری تجربیات شخصی در رابطه با چارچوب مفهومی برودی و همکاران (2013) ایجاد شد.

NVIVO 12.0 برای کدگذاری 13 متن مصاحبه استفاده شد.دو محقق به طور مستقل چهار رونوشت (> 25 درصد) را با استفاده از راهنمای کدگذاری کدگذاری کردند که منجر به پایایی بین ارزیاب (ضریب کاپا) 98.75 درصد شد.

نتایج و بحث

برای تعیین حجم نمونه برای مطالعه از اصل اشباع چارماز (2006) استفاده شد.هیچ دستورالعمل خاصی برای تعداد مصاحبه لازم برای مطالعات کیفی وجود ندارد (Creswell & Creswell, 2018).مشخصات شرکت کننده در جدول 1 خلاصه شده است.اکثر شرکت کنندگان (76.92%)گلوسیر  را به عنوان یکی از برندهای زیبایی مورد علاقه خود انتخاب کردند.

شرکت کنندگان در مطالعه 50 تا 1000 دلار را برای محصولات زیبایی و 32 تا 300 دلار آمریکا را برای محصولات گلوسیر در یک دوره شش ماهه هزینه کردند.شرکت کنندگان 6 ماه تا 5 سال گلوسیر را در رسانه های اجتماعی دنبال کردند و 7 ماه تا 4 سال از محصولات گلوسیر استفاده کردند.

یازده شرکت کننده زن و دو نفر مرد بودند. گلوسیر خود را به‌عنوان یک برند آرایشی خنثی از نظر جنسیت معرفی می‌کند که مصرف‌کنندگان زن و مرد را به مشارکت در صنعت زیبایی تحت سلطه زنان دعوت می‌کند (مرد بودن در گلوسیر، n.d. چگونه است).سن شرکت کنندگان 19 تا 28 سال (میانگین = 23.8) بود.

اگرچه هزاره ها متولد 1981-1996 هستند، دو شرکت کننده متولد سال 1999 (کارتر و ساندرا) شامل شدند.اکثر شرکت کنندگان در مشاغل حرفه ای (69.23 درصد) شاغل بودند و مدرک لیسانس (61.54 درصد) را دریافت کردند. اکثر شرکت کنندگان (61.54%) در ایالات متحده و بقیه در کانادا، انگلستان، سنگاپور و فرانسه اقامت داشتند.

در مطالعه موردی از نام مستعار برای اطمینان از ناشناس بودن استفاده می شود.گلوسیر تبادلات مصرف کننده به مصرف کننده را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود از طریق پست های مبتنی بر محتوای تولید شده توسط کاربر تشویق می کند.

  علاوه بر این، گلوسیر با پاسخگویی مستقیم به نظرات یا نگرانی های مصرف کننده، در روابط برند با مصرف کنندگان خود درگیر می شود.  مصرف‌کنندگان احساس راحتی می‌کنند که تجربیات شخصی خود را مستقیماً در رسانه‌های اجتماعی با گلوسیر به اشتراک بگذارند و این برند در هنگام توسعه و مدیریت محصولات و خدمات آنها به نظرات آنها اهمیت می‌دهد.

مشخصات شرکت کنندگان
جدول 1.مشخصات شرکت کنندگان

اینستاگرام و فیسبوک گلوسیر به عنوان پلتفرم های اصلی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات شخصی، یادگیری در مورد محصولات و ایجاد بیشتر جامعه آنلاین گلوسیرعمل کردند.  شرکت کنندگان اینستاگرام را به عنوان پلتفرم ترجیحی برای تعامل با جامعه برند معرفی کردند.

  ویژگی‌های اینستاگرام مانند «ارسال به»، «کامنت‌ها»، «برچسب‌گذاری» و «داستان‌ها» اشتراک‌گذاری و بحث را ترویج می‌کنند که به نوبه خود ساختن جامعه را تسهیل می‌کند.  علاوه بر اینستاگرام، گروه چت زیبایی برند گلوسیر، Into the Gloss که در فیسبوک میزبانی می‌شود، همچنین مکانی برای آشنایی با محصولات گلوسیر بود.

گروه فیس بوک Into the Gloss شاخه ای از وبلاگ Into the Gloss است که در آن علاقه مندان به زیبایی می توانند تجربیات خود را در مورد محصولات زیبایی با هم گفتگو کنند.شرکت‌کنندگان خاطرنشان کردند که پست‌های کاربران در یادگیری محصولات گلوسیر مهم هستند و اینستاگرام فضایی را برای سؤالات مشتریان فراهم کرد.

  شرکت‌کنندگان از پست‌های اینستاگرام برای پیگیری محصولات جدید و جستجوی اطلاعات برای خرید خود استفاده کردند.رسانه های اجتماعی برای آشنایی با روش های جدید استفاده از محصولات یا مناسب بودن محصولات برای شرایط مختلف شخصی استفاده می شود.

من معمولاً نظرات محصولات پوستی آنها را تماشا می کنم [. . .] من افرادی را دنبال می کنم که از محصولات گلوسیر استفاده می کنند، یک تأثیرگذار یا یک دوست [. . .] زیرا دوست دارم در مورد آنچه به دست می‌آورم تحقیق کنم.

(کارتر) من می‌روم به اینستاگرام آنها نگاه می‌کنم، یا هشتگ گلوسیر را تایپ می‌کنم و می‌بینم آیا کس دیگری سایه جدید چیزی را امتحان کرده است و در پست‌های آنها جستجو می‌کنم(مورگان).

به اشتراک گذاری تجربیات شخصی در جامعه آنلاین

در طول مصاحبه ها، شرکت کنندگان به اهمیت تجربیات شخصی کاربران و احساس تعهد آنها به اشتراک گذاری اشاره کردند.  شرکت کنندگان برای به اشتراک گذاشتن خرید گلوسیر خود در رسانه های اجتماعی به روش های مختلف هیجان زده بودند.

یافته‌ها از مطالعات گذشته که تجربیات شخصی را قابل اعتمادتر و قابل اعتمادتر در نظر می‌گیرندپشیبانی می‌کنند ( e.g.Bansal & Voyer , 2000 ; Roncha & Radclyffe – Thomas , 2016 ).

همچنین شواهد جنبه عاطفی کاربران ” تمایل به کمک به دیگران از طریق پاسخ دادن به سوالات مربوط به محصول و برند است که کاربران را در یک پیوند اجتماعی فراتر از یک رابطه تجاری معاملاتی پیوند می دهد( Vazquez et al. , 2020 ) .به عنوان مثال دانا ویدیوهای جعبه گشایی را در اینستاگرام به اشتراک می گذارد و آنجلا سفارش جدید محصولات گلوسیر خود را در توییتر اعلام می کند.

دانش برند زمانی ایجاد می شود که مصرف کنندگان در به اشتراک گذاری تجربیات شخصی خود مشارکت داشته باشند که منجر به اوج گرفتن اطلاعات برند و محصول می شود ( Brodie et al. , 2013).  به اشتراک گذاری تجربیات دست اول، از جمله به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی، اصلی ترین راه مشارکت شرکت کنندگان در رسانه های اجتماعی گلوسیر بود.

شرکت کنندگان بیشتر احتمال داشت که تجربه برند و محصول خود را زمانی که دیگران برای درک هزینه ها یا مزایای محصول به کمک نیاز داشتند به اشتراک بگذارند.حتی شرکت‌کنندگانی که فعالانه به دنبال فرصت‌هایی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات شخصی خود با محصول نبودند، زمانی که تمایل داشتند به دیگران در درک محصول برند کمک کنند، مشارکت داشتند.

اگر سوالی وجود دارد و من سعی می کنم با تجربه شخصی خود در مورد محصول [ پاسخ دهم ] . . . ] من در مورد نحوه استفاده از محصول صحبت خواهم کرد.  (کارتر) این چیزی نیست که من فعالانه به دنبال آن باشم، اما اگر مردم سؤالاتی داشته باشند، و من پاسخ آنها را بدانم زیرا با آن سؤالات برخورد کرده ام، به آنها پاسخ خواهم داد.

( کیرا ) شرکت کنندگان اطلاعات شخصی مانند نوع پوست , نوع مو , سن و محل زندگی خود را به اشتراک گذاشتند تا به سایر کاربران کمک کنند تا بفهمند یک محصول چگونه ممکن است برای آنها کار کند .

من مرطوب کننده پرایمینگ ریچ را امتحان کردم و گونه هایم را به شدت خشک کرد و بعد نظر گذاشتم.( آنجلا ) یکی داشت در مورد اینکه چطور روزاسه دارند صحبت می کرد .  بنابراین آنها در مورد استفاده از فونداسیون عصبی بودند.  گفتم روزاسه خفیف دارم و استفاده ازش خوبه.

(استر) من قطعاً تجربیاتم را در مورد محصولات مختلفی که در گروه فیس بوک Into The Gloss امتحان کرده ام به اشتراک خواهم گذاشت.(ریچل) شرکت کنندگان به بررسی متوازن عملکرد محصول اشاره کردند، اما نشان دادند که از ارسال تجربیات منفی محصول برای حفظ جو مثبت و خوش بینانه جامعه رسانه های اجتماعی بی میل هستند.

به عنوان مثال، آنجلا، که همیشه هر زمان که یک سفارش جدید گلوسیر را از طریق نامه دریافت می‌کند، در شبکه‌های اجتماعی پست می‌گذارد، به این نکات اشاره می‌کند: «من کاملاً با جریان هستم، بسیار آرام هستم، بنابراین برای من ارسال بسیار طول می‌کشد. به آنها یک پیام بدهید و مانند هی، این وحشتناک است.لطفا دیگر هرگز این کار را نکنید.

( آنجلا ) به طور کلی , یک سبک تعاملی پاسخگو در مشارکت کنندگان مشهود بود ” رفتاری که به اشتراک می گذارند که از احساس تعهد شخصی برای کمک به اعضای جامعه نیازمند نشات می گیرد .این سطح از تعهد نشان دهنده وفاداری و پیوندی است که اعضای جامعه نسبت به یکدیگر و برند دارند.به نظر می رسد که اعضا وقتی به دلیل نگرانی برای رفاه سایر کاربران انگیزه دارند عضویت در انجمن را در سطح شخصی تری می پذیرند.

یادگیری از طریق تجربیات کاربران

یافته‌های ما پژوهش های تحقیق را تأیید می‌کند که یادگیری و مشاوره‌جویی کارکردهای مهم یک جامعه آنلاین هستند ( e.g. Brodie et al. , 2013 ; Hennig – Thurau et al. , 2004 ).  مصاحبه‌ها نشان می‌دهد که شرکت‌کنندگان از تجربیات شخصی دیگر کاربران مصرف‌کننده آموخته‌اند و به دنبال آن هستند.

شرکت‌کنندگان پست‌های کاربر را ذکر می‌کنند که به سؤالات پاسخ می‌دهد، راه‌های مختلف استفاده از محصول را پیدا می‌کند و به تصمیم‌گیری کمک می‌کند.در صفحه اینستاگرام گلوسیر حتما نظرات را می خوانم و همچنین اگر احساس کنم نظرات آنها به سوال من کمک می کند.

  ( رنه ) دیدن پست های دیگران در مورد آن باعث می شود از آرایش به روش های مختلفی استفاده کنم که خودم نمی توانستم آن را بفهمم .[ . . ] هدف نهایی من از پیروی از آنها این است که اطمینان حاصل کنم که تمام اطلاعات را برای استفاده از محصولات به بهترین شکل در اختیار دارم.

  (مورگان) و من تصمیم دارم که آیا آن را بخرم.  [ . . ] می بینم که افراد دیگر، مشتریان دیگر، آن را روی چه چیزی امتحان کرده اند.دوست داشتند یا نه.

(راشل)علاوه بر این، این مصاحبه از یافته‌های قبلی می‌کند که مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند از تجربه محصول دیگر کاربران بیاموزند زیرا قابل اعتمادتر و معتبرتر از پیام‌های حمایت‌شده توسط برند در نظر گرفته می‌شود پشتیبانی می کند ( Bansal & Voyer , 2000).

پست‌های مصرف‌کننده سطح مشخصی از اعتبار و صداقت دارند که سایر کاربران را برمی‌انگیزد تا در زمینه تجربیات خود درباره سؤالات نظر دهند یا به آنها پاسخ دهند.

یادگیری از کاربران “تجارب شخصی” تصمیم شرکت کنندگان برای خرید محصولات گلوسیر را نیز آگاه کرد که از تحقیقات قبلی حمایت می کند که بیان می کند “تجارب شخصی مصرف کنندگان به طور قابل توجهی بر تصمیمات خرید تاثیر می گذارد (Sloan et al., 2015).

من از افراد دیگر در صفحات [اینستاگرام] آنها [. . . ] من یک پاسخ صادقانه دریافت خواهم کرد.از کسی که “در واقع بر خلاف خود شرکت استفاده می شود. […] من نظر غیر جانبدارانه ای دریافت خواهم کرد. (لورا)

تقویت موردی برای پشتیبانی با تجربیات شخصی

از آنجایی که گلوسیر حضور فیزیکی محدودی دارد و بیشتر به صورت آنلاین در دسترس است، شرکت کنندگان بر این باورند که مسئولیت حمایت از محصولات آن به سایر کاربران را دارند.

شرکت‌کنندگان به‌طور فعال دوستان خود را تگ می‌کنند تا از انتشار محصولات جدید به آن‌ها آگاه شوند و نقش مبشر برند گلوسیر را بر عهده بگیرند.آنجلا داستانی از نحوه سفر او در تعطیلات بهار با گروهی از دوست دخترانش که اتفاقاً از محصول شیر ژله او استفاده کردند و آن را پسندیدند به اشتراک گذاشت.

  بنابراین هنگامی که گلوسیر بطری های اندازه سفر را منتشر کرد، آن را پست کرد، همه دوستانش را تگ کرد و در نظرات نوشت: “هی بچه ها اینجا را دوست دارید.  اما اکنون می توانید یک بطری بخرید، اندازه آن نصف است.

مورگان همچنین در مورد انگیزه خود برای به اشتراک گذاشتن تجربیات مثبت با محصول صحبت کرد.من فکر می کنم استفاده از رژگونه آنها به قدری آسان است و آنقدر نتیجه طبیعی به شما می دهد که تقریباً احساس کردم موظف بودم در مورد آن به همه دوستانم بگویم تا آنها بتوانند آن را تهیه کنند و همان تجربه ای را داشته باشند که من دارم. (مورگان)

ریچل نشان می دهد که چگونه می تواند به دلیل تجربیات شخصی خود به مدافع قوی تری در برابر نظرات منفی تبدیل شود.من همیشه از پاک کننده ای که گلوسیر دارد دفاع خواهم کرد. [ . . ] افراد دیگر ممکن است بگویند، “اوه، من دوست ندارم”. . . به همین دلیل , ” به این دلیل کار نمی کند ” .

من به دلایلی بسیار وفادار هستم، بنابراین می گویم “نه، شما از آن اشتباه استفاده می کنید”.  (ریچل) مصرف کنندگان متعهد با افزایش تمایل آنها به خرید مجدد محصولات و استفاده از خدمات و رضایت کلی از برند، طرفداران برند می شوند ( Bowden , 2009 ; Brodie et al. , 2011 ).

مصرف کنندگان “زمان و تلاشی که صرف تعامل با اعضای جامعه برند برای درک محصولات گلوسیر می شود، علاوه بر تجربیات خود با گلوسیر، آنها را قادر می سازد تا مدافعان موثری برای برند شوند.”

مصرف کنندگان بر به اشتراک گذاشتن تجربیات مثبت خود با محصولات و خدمات گلوسیرتمرکز می کنند و به دیگران کمک می کنند تا به تجربه محصول بهینه دست یابند تا اینکه در یک تعامل بحث برانگیز شرکت کنند.

  به عنوان مثال , ویلیام با کاربرانی که ” برند را خراب می کنند ” درگیر نمی شود .  هنگامی که کاربران سوالاتی در مورد محصولات و خدمات گلوسیر ارسال می کنند، این فرصتی برای اعضا است تا از برندی که توسط تجربیات شخصی خود پشتیبانی می شود، حمایت کنند.

یافته های مصاحبه مشابه رفتارهای وفاداری و تعهد ذکر شده در پژوهش های جامعه آنلاین است (مانند Bowden, 2009؛ Brodie et al., 2013; Roncha & Radclyffe- Thomas, 2016).

مشارکت در توسعه با تجربیات شخصی

همکاری مصرف کنندگان و برندها در مطالعات مختلف نشان داده شده است ( e.g. Brodie et al. , 2013 ; Minkiewicz et al. , 2014 ) همچنین در رابطه متقابل گلوسیر با مصرف کنندگانشان مشهود است.

رابطه مشارکتی برند زیبایی با کاربرانشان در توسعه و اصلاح خطوط تولیدشان نمونه بارز جامعه آنلاین برند است که از بازخورد مصرف کنندگان استفاده می کند.شرکت کنندگان گزارش می دهند که به گلوسیردر بهبود محصولات و خدمات از طریق پیام های مستقیم، نظرات و نظرات از طریق وب سایت برند و کانال های رسانه های اجتماعی کمک می کند.

پیام های مستقیم به طور خاص به عنوان یک راه مهم برای مصرف کنندگان ظاهر شد تا ویرایش هایی را برای پیشنهادات برند پیشنهاد دهند که از تجربیات شخصی آنها مطلع شده است.

پیشنهادات شرکت کنندگان شامل انواع محصول , گزینه های رنگی , و فرمولاسیون محصول می باشد .توصیه های مصرف کنندگان از نیاز آنها به محصولات و ایده های خاص برای بهبود بر اساس تجربیات شخصی آنها ناشی می شود.

آنها پستی داشتند که می پرسید پاک کننده مورد علاقه شما چیست و […] من در مورد آن نظر دادم که آنها این نظرات را هنگام ایجاد محصول در نظر گرفتند.و این در مورد بسیاری از محصولات مختلفی که آنها تولید می کنند صادق است.( ریچل ) استر در عکس های اینستاگرام و گروه فیس بوک خود برای رنگ های بیشتر در زیرسازی و کانسیلر آنها کامنت گذاشت.به طور مشابه، استیسی به طور خاص در مورد تفاوت در رنگ پوست صحبت می کند.

من یک مکزیکی هستم […] چیزی شبیه این گفتم: “خیلی خوب است که طیف رنگی بیشتری داشته باشم” زیرا ممکن است ته رنگ من با دوستان سفید پوستم متفاوت باشد.[ . . ] آنها ” بسیار صمیمی و دوستانه هستند .من واقعا آن را دوست دارم.( استیسی ) چندین شرکت کننده اشاره کردند که گلوسیر بر اساس بازخورد کاربر جعبه های آنها را به گونه ای تغییر داد که قابل بازیافت باشند .

کاربران در مورد این تغییر تعریف کرده اند.کیرا خاطرنشان می کند که “آنها به صحبت های مشتریان خود گوش داده اند” و مورگان به اشتراک می گذارد که “آنها به آنچه مشتریانشان می گویند اهمیت می دهند […] آنها رژ لب های خود را دوباره بسته بندی کردند، بنابراین آنها چیزی را پست کردند که شبیه ما به حرف شما بچه ها گوش دادیم و ما بسته بندی را تغییر دادیم.

  “شرکت کنندگان تیم رسانه های اجتماعی گلوسیر” را به عنوان پاسخگو و در دسترس ذکر می کنند.ساندرا مشاهده می کند که “گلوسیر به بازخورد منفی پاسخ می دهد […] و آنها در واقع محصولات را دوباره فرموله می کنند”.

کاربران در مورد احساس راحتی در به اشتراک گذاشتن ایده های خود با گلوسیر بحث می کنند زیرا برند فضای مثبتی را از طریق رسانه های اجتماعی آنها ایجاد می کند و تعامل مداوم با برند را تشویق می کند.

به اشتراک گذاری تجربیات شخصی به عنوان بخشی از تعامل اجتماعی

پلتفرم های رسانه های اجتماعی گلوسیر مانند رشته های چت Into the Gloss راهی را برای مشارکت کنندگان ارائه می دهد تا علایق مشترک خود را به اشتراک بگذارند و با اعضای جامعه پیوند برقرار کنند.

نتایج از مطالعات گذشته پشتیبانی می کند ( e.g. Brodie et al. , 2013 ; De Valck et al. , 2009 ) و شواهدی را ارائه می دهد که نشان می دهد اعضای جامعه گلوسیر بر اساس علاقه و تجربیات مشترک خود با دیگران پیوند می خورند یا ایجاد می کنند.

  کارتر خاطرنشان می کند: «آنلاین من قطعاً با افراد دیگر تعامل خواهم داشت، زیرا مانند یک چیز مشترک است که ما از آن لذت می بریم.  ویلیام پرسیدن سوال را به عنوان “دری باز برای اتصال” توصیف می کند.

کاربران همچنین اشیاء یا نمادهایی را که در آنها با سایر کاربران گلوسیر شناسایی می شوند، تشخیص می دهند.به عنوان مثال، شرکت کنندگان در مورد این موضوع بحث کردند که “کیسه صورتی، بسته بندی پلاستیکی صورتی” گلوسیر، به نمادی از عضویت در جامعه تبدیل شده است که فرصت هایی را برای تعامل اجتماعی باز می کند زیرا مصرف کنندگان می توانند فوراً برند را در رسانه های اجتماعی و در تعامل آفلاین با دنبال کنندگان گلوسیر تشخیص دهند.

ویلیام صاحبان کیسه صورتی را به عنوان “یک خواهر از افرادی که آن را دارند و در زندگی واقعی استفاده می کنند” توصیف می کند و آن را به عنوان “دری باز برای این ارتباط” توصیف می کند.کارتر همچنین خاطرنشان می کند که کیسه صورتی راهی برای اتصال آفلاین به کاربران گلوسیر است.

  او پس از شروع گفتگو با او در مورد کیسه صورتی روی میز، بهترین دوستش را در مدرسه ملاقات کرد.  کاربران گلوسیر نقاط مشترکی پیدا می کنند و بر اساس علایق مشترک خود پیوندهایی ایجاد می کنند – یک مزیت عاطفی ناشی از تعامل با اعضای انجمن گلوسیر.

کیسه صورتی نمونه جالبی را ارائه می دهد که چگونه کاربران گلوسیر می توانند از نظر اجتماعی با اشیایی که نماد فرهنگ برند هستند تعامل داشته باشند و پیوند برقرار کنند.

  یافته های کلی نشان می دهد که زمانی که مصرف کنندگان به دنبال اطلاعات در مورد محصولات و خدمات هستند و به اشتراک می گذارند، به اشتراک گذاری تجربیات شخصی به سطح بالاتری از تعاملات اجتماعی منجر می شود که به نوبه خود از مشارکت در جامعه برند آنلاین گلوسیر پشتیبانی می کند.

در مقایسه با ارتباط یک طرفه بررسی محصول , تعامل بین فردی غنی شده توسط تجربیات شخصی باعث افزایش تعامل مصرف کننده می شود .من مطالب [ گلوسیر ] آنها را پست می کنم و سعی می کنم با آنها در ارتباط باشم، درست مانند هر برند دیگری که دوست دارم، بله، و با افرادی که به من پیام داده اند صحبت می کنم، شما دوستان آنلاین زیادی را از این طریق پیدا می کنید. (لورا)

بازنگری در روندتعامل

این مطالعه موردی شواهدی ارائه می دهد که تجربیات شخصی به عنوان منبع مهمی از تعامل در جامعه آنلاین گلوسیر است که یادگیری، حمایت، اجتماعی شدن و توسعه مشترک را تقویت می کند.

این مطالعه نشان می‌دهد که به اشتراک گذاشتن تجربیات شخصی در تعامل با مصرف‌کننده در یک زمینه آنلاین نقش محوری دارد زیرا از طریق محتوای معتبر خود ، حمایت و اعتماد را در بین اعضا تشویق می‌کند که در قلب هر جامعه آنلاین است.

این مطالعه فرآیند مشارکت مصرف کننده برودی و همکاران (2013) را با قرار دادن به اشتراک گذاری تجربیات شخصی به عنوان محوری در مدل تعامل بازسازی می کند (شکل 1 را ببینید).

هنگامی که مصرف کنندگان تجربیات شخصی خود را با محصولات و خدمات ارائه شده توسط یک برند به اشتراک می گذارند، یک سری فعالیت های تعاملی حول یک علاقه مشترک رخ می دهد که پیوندهای اجتماعی یک جامعه آنلاین را تقویت می کند و فرآیندهای فرعی تعامل را بیشتر تقویت می کند.

تجارب شخصی تاثیرگذار هستند زیرا به اعضای انجمن آنلاین راه‌های واقعی و شخصی معنادار برای تعامل با جامعه ارائه می‌دهد و سایر کاربران را برای مشارکت یا پاسخ خود تحریک می‌کند.

مشارکت در جامعه آنلاین با دیدگاه یا تجربیات شخصی با محتوای منحصربه‌فرد می‌تواند انگیزه‌های شخصی مختلفی را از بین ببرد که شامل تمایل به کمک به دیگران، پاسخ متقابل به جامعه، وفاداری به برند، تعهد به جامعه و لذت بردن از معاشرت با دیگران است.

مدل بازسازی شده مطالعه موردی اهمیت به اشتراک گذاری تجربیات شخصی در مورد برند یا محصول را نشان می دهد که به عنوان منبع معتبر قدرتمندی عمل می کند که جامعه آنلاین را رشد داده و حفظ می کند که به نوبه خود به نفع ذینفعان، مصرف کننده و برند است.

نتیجه گیری و پیامدها

این مطالعه موردی به پژوهش های تحقیقاتی پراکنده در مورد بخش زیبایی رو به رشد صنعت مد کمک می کند.این یافته ها بینشی غنی از طرز فکر اجتماعی مصرف کنندگان یک برند جهانی زیبایی مستقیم به مصرف کننده گلوسیرارائه می دهد.

این مطالعه موردی دیدگاه متفاوتی از مدل برودی و همکاران (2013) را با تمرکز بر به اشتراک گذاری تجارب مصرف کننده و ارائه بینشی در مورد اینکه چگونه تجربیات شخصی در تقویت پیوندهای اجتماعی و تداوم تعامل در جامعه آنلاین برند مؤثر است، ارائه می دهد.

  اگرچه محتوای تولید شده توسط کاربر مانند بررسی محصول که تجربیات شخصی با برندها را برجسته می کند می تواند بر قصد خرید مصرف کنندگان تأثیر بگذارد، اما بدون تشویق تعامل اجتماعی یا توسعه روابط به عنوان منبع اطلاعات عمل می کند.

ماهیت بیش از حد به هم پیوسته رسانه های اجتماعی به برندهای مستقیم به مصرف کننده مانند گلوسیر اجازه می دهد تا جوامع برند قوی با معانی مشترک برند، وفاداری و تعامل بین اعضای جامعه ایجاد کنند

( Swaminathan et al. , 2020 ).  برندهایی با حضور دیجیتالی قوی، مانند گلوسیر، می توانند از ارتباطات بین فردی استفاده کنند و یک بازار و جامعه مجازی ایجاد کنند که از یادگیری ساده تا تعامل معنادار را شامل می شود.

از دیدگاه مدیریتی، این مطالعه موردی شواهدی را ارائه می دهد که نشان می دهد به اشتراک گذاری تجارب مصرف کننده با محصول یا برند، کیفیت تجربه را در یک جامعه آنلاین افزایش می دهد.

نقش مرکزی تجارب شخصی در تعامل مصرف کننده
شکل 1. نقش مرکزی تجارب شخصی در تعامل مصرف کننده

به خاطر سپردن و به اشتراک گذاشتن تجربه شخصی یک فرد با یک محصول یا برند از طریق رسانه های اجتماعی نوع اطلاعات بسیار ارزشمندی را ارائه می دهد که هم توسط کاربران و هم برای برند جستجو می شود.

مصرف کنندگان هزاره از ماهیت متقابل رسانه های اجتماعی قدردانی می کنند که به نوبه خود وفاداری آنها را نسبت به برندهای مستقیم به مصرف کننده تقویت می کند

( Hawkins & Prakash , 2013 ; Hays , 2018 ; Sherman , 2016 ) .به جای پایبندی به مدل سنتی توزیع کنترل شده و بازاریابی محصولات، برندهای زیبایی که مستقیماً به مصرف کننده عرضه می شوند، از تجربیات شخصی مصرف کنندگان خود برای ایجاد محصولات استفاده می کنند و توزیع آنها را مطابق با نیازهای مصرف کننده برنامه ریزی می کنند که به نوبه خود، مصرف کننده را در خط مقدم تصمیمات برند در معرض خطر قرار می دهد.

این مطالعه شواهدی از ارزش مشارکت مشترک مصرف کنندگان و برندها ارائه می دهد که در آن مرز بین بازیگران بازار در محیط دیجیتال مبهم است.برندها باید فضای دیجیتالی را ارائه دهند که در آن مصرف کنندگان با کمک به ایجاد ارزش برند، نقش قوی تری در پرورش و رشد پایگاه مصرف کننده داشته باشند.

تجارب مشترک مصرف کننده که در آن محتوا به صورت ارگانیک تولید می شود می تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی معتبر عمل کند.برندها باید از این نوع فضای جامعه آنلاین حمایت و کمک کنند.

این مطالعه موردی بر روی گلوسیر، یک برند زیبایی مستقیم به مصرف کننده متمرکز شد.  مانند هر مطالعه موردی مخصوص یک برند، تعمیم یافته ها در بین برندها و بخش های صنعت مد می تواند محدود باشد.

با این حال، مطالعه موردی بینش ارزشمندی را در مورد نحوه عملکرد مشترک تجارت آنلاین و رسانه های اجتماعی در بازار دیجیتال معاصر ارائه می دهد.  این مطالعه بینش ارزشمندی را در مورد نقش سرمایه گذاری شده مصرف کنندگان و به اشتراک گذاری آنها در تجارب شخصی ارائه می دهد که ارزش زیادی در بخش صنعت زیبایی آنلاین می افزاید.

یک مطالعه کمی با حجم نمونه بزرگ که بررسی می‌کند چگونه ویژگی‌های خاص مصرف‌کننده محتوای تولید شده در رسانه‌های اجتماعی باعث پیشرفت بیشتر مطالعه فعلی می‌شود.ممکن است مطالعات بیشتری در مورد نحوه استفاده برندها از رسانه های اجتماعی برای ایجاد پیوندهای عاطفی با و بین مصرف کنندگان در رسانه های اجتماعی در نظر گرفته شود.

همچنین، تحقیق در مورد اینکه چگونه استراتژی های برند می تواند تعامل مصرف کننده را در جوامع آنلاین برند تشویق کند، ضروری است. در نهایت، تحقیقات در مورد اینکه چگونه برندها می توانند از رسانه های اجتماعی برای تسهیل ارتباط و تعامل با مصرف کنندگان از طریق تجربیات آفلاین استفاده کنند، ممکن است در نظر گرفته شود.

سایت دانلود مقاله

مطالب جدید

درخواست ترجمه رایگان

مطالب برتر سایت

برند چیست

تبلیغات چیست

بازاریابی دیجیتال چیست

ارزش پیشنهادی چیست