جستجوگر دانش
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
شما اینجا هستید: صفحه اصلی » مطالب کلیدی

بازاریابی متاورس چیست؟

بازاریابی متاورس شامل تبلیغ و ترویج خدمات یا محصولات یک برند، انجام فعالیت های بازاریابی، کمپین ها و برند سازی در یک دنیای مجازی کاملا فراگیر است.

تحقیقات بازاریابی چیست؟

تحقیقات بازاریابی یک مطالعه برنامه ریزی شده از کل فرآیند بازاریابی برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل و گزارش اطلاعات است.

تحقیقات بازار چیست؟

تحقیقات بازار به فرآیند سیستماتیک جمع آوری، تحلیل و تفسیر داده ها و اطلاعات در مورد یک بازار، صنعت یا مخاطبان هدف خاص اشاره دارد.

مدل بازاریابی STP چیست؟

مدل بازاریابی STP به این معنی است که شما بازار خود را بخش بندی می کنید، بخش های منتخب مشتریان را با کمپین های بازاریابی متناسب با ترجیحات آن ها هدف قرار می دهید و موقعیت خود را براساس خواسته ها و انتظارات آن ها تنظیم می کنید.

بهره وری چیست؟

بهره وری(productivity) اصطلاحی است که به کارایی و اثربخشی در تکمیل یک کار یا تولید کالا و خدمات اشاره دارد.

تعریف کارایی و اثربخشی، تفاوت کارایی و اثربخشی

کارایی و اثربخشی اغلب به جای هم استفاده می شوند، اما در واقع دو معنی و کاربرد بسیار متفاوت دارند. 

شاخص کلیدی عملکرد (KPI) چیست

 شاخص کلیدی عملکرد، مقادیر قابل اندازه گیری هستند که برای ارزیابی عملکرد یک سازمان یا دپارتمان استفاده می شوند.

اهداف و نتایج کلیدی (OKR)چیست

اهداف و نتایج کلیدی چارچوبی است که اهداف خاص (اهداف)را که یک شرکت یا تیم برای انجام آن تلاش می کند، همراه با نقاط عطف قابل اندازه گیری (نتایج کلیدی)که دستیابی به هر هدف را تعریف می کنند، مشخص می کند.

بازاریابی علمی چیست

بازاریابی علمی به استفاده از اصول و مبانی علمی و تحقیقاتی در فرآیند بازاریابی اشاره دارد.بازاریابی علمی از داده کاوی برای جمع آوری اطلاعات استفاده می کند. این اطلاعات ممکن است شامل محل زندگی مصرف کنندگان هدف، میزان درآمد آنها، مدت زمانی که آنلاین می گذرانند، از چه وب سایت هایی بازدید می کنند و آنچه را که به صورت آنلاین خریداری می کنند، باشد.

مهندسی فروش چیست؟

 مهندسی فروش (به انگلیسی: Sales Engineering )به عنوان یک فرآیند استراتژیک در کسب و کارها تعریف می‌شود که به تبدیل ارتباطات با مشتریان به معاملات موفق می‌پردازد.

تنفر از برند چیست؟

تنفر از برند(brand hate) به معنای حس منفی و عدم رضایت مشتریان نسبت به یک برند خاص است. این حس منفی می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود

بازاریابی برند چیست؟

بازاریابی برند شامل برنامه ریزی استراتژیک بلندمدت برای ترویج یک برند به جای بازاریابی محصولات یا خدمات منحصربه فرد است.

تبلیغات کلیکی یا PPC چیست

PPC مخفف pay-per-click،(پرداخت به ازای کلیک) مدل تبلیغات اینترنتی است که برای هدایت ترافیک به وب‌سایت‌ها استفاده می‌شود، که در آن آگهی‌دهنده به ناشر (معمولاً یک موتور جستجو، صاحب وب‌سایت یا شبکه‌ای از وب‌سایت‌ها) هنگام کلیک روی آگهی، پول می‌پردازد.

بازاریابی جوانان چیست؟

“بازاریابی جوانان” اصطلاحی است که در صنعت بازاریابی و تبلیغات برای توصیف فعالیت هایی برای برقراری ارتباط با جوانان، معمولاً در محدوده سنی 11 تا 35 استفاده می شود.

بازاریابی خیابانی چیست؟

بازاریابی خیابانی نوعی از بازاریابی چریکی است که از روش های غیر سنتی یا غیر متعارف برای تبلیغ یک محصول یا خدمات استفاده می کند.

تاریخچه بازاریابی

تاریخچه بازاریابی از برخی جهات به قدمت خود تمدن است.در حالی که در مورد چگونگی شروع واقعی بازاریابی اختلاف نظر وجود دارد، بسیاری از مورخان معتقدند که این مفهوم در اوایل 1500 قبل از میلاد (قبل از دوران معمول) زمانی که جوامع بین النهرین شروع به تولید انبوه کالاهایی کردند که نیاز به کنترل کیفیت داشتند، شروع شد.

بازاریابی چند کاناله یا مولتی چنل چیست؟

بازاریابی چند کاناله اغلب به عنوان استراتژی برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه و مشتریان در کانال های مختلف تعریف می شود. این کانال ها لزوما با یکدیگر یکپارچه نیستند.

بازاریابی همه جانبه یا اومنی چنل مارکتینگ چیست؟

بازاریابی همه جانبه به یک رویکرد مشتری محور اشاره دارد که همه کانال ها را یکپارچه می کند و تجربه یکپارچه و ثابت برند را در فروشگاه های فیزیکی، برنامه ها و وب سایت ها ارائه می دهد.

بازاریابی بین کانالی چیست؟

بازاریابی بین کانالی توانایی برندها برای ارتباط با مشتریان خود در مجموعه ای از کانال های ارتباطی مختلف مانند ایمیل، رسانه های اجتماعی پیامک، برنامه های تلفن همراه و موارد دیگر است.

تفاوت بین بازاریابی چند کاناله،اومنی چنل وبین کانالی

یکی از زمینه های رایج سردرگمی در مورد اصطلاحات “چند کانال”، “بین کانال” و “همه کانال” است.دراین مقاله به بررسی آن می پردازیم

بازاریابی افراد مشهور یا سلبریتی مارکتینگ چیست؟

بازاریابی افراد مشهور یک استراتژی بازاریابی است که در آن شرکت ها از شهرت و نفوذ افراد مشهور برای ایجاد آگاهی و تبلیغ محصولات یا خدمات خود استفاده می کنند.

بازاریابی اخلاقی چیست؟

بازاریابی اخلاقی یک استراتژی است که در آن یک شرکت ارزش‌های اخلاقی قوی مانند شفافیت، صداقت، مسئولیت‌پذیری و انصاف را برای دستیابی به بازار هدفی که با آن ارزش‌ها همسو است، به تصویر می‌کشد.

مدیریت بازاریابی چیست؟

مدیریت بازاریابی اساساً شناسایی فرصت‌های بازار و اجرای استراتژی‌هایی است که به مشتریان خود در مورد محصولات/خدمات/کسب و کار خود بگویید که می‌تواند به شما کمک کند سودآور شوید و یک برند بسازید.

بازاریابی اطلاعات چیست؟

بازاریابی اطلاعات ایجاد و ارائه اطلاعات مفیدی است که مشکل خاصی را برای جویندگان اطلاعات حل می کند.

بازاریابی یک به یک یا نفر به نفر چیست؟

بازاریابی یک به یک استراتژی ارتباطی است که مشتریان فردی را با پیام های شخصی هدف قرار می دهد.از این نوع بازاریابی می توان برای ایجاد روابط با مشتری و ارتقای وفاداری استفاده کرد.

بازاریابی خدمات چیست

بازاریابی خدمات شاخه ای انحصاری از بازاریابی است که در اوایل دهه 80 به وجود آمد به خاطر این که برخی از خدمات تخصصی برخلاف استراتژی های بازاریابی فیزیکی به استراتژی های منحصر به فردی نیاز داشتند.

بازاریابی چند فرهنگی چیست؟

بازاریابی چند فرهنگی شکلی از استراتژی بازاریابی است که یک گروه فرهنگی یا قومی خاص را به عنوان بخشی از مخاطبان هدف یک برند (بازار عمومی)را هدف قرار می دهد.

بازاریابی برهم زننده یا مخرب چیست؟

بازاریابی برهم زننده شامل استفاده از تاکتیک های تجربی است که وضعیت موجود را به چالش می کشد.

بازاریابی ارجاعی چیست؟

بازاریابی ارجاعی(referral marketing) نوعی بازاریابی است که در آن مشتریان فعلی شما محصول یا کسب و کار شما را به دوستان یا اعضای خانواده خود توصیه می کنند.

بازاریابی رفتاری به طور کامل به همراه مثال؟

بازاریابی رفتاری فرآیندی است برای هدف قرار دادن بخش‌های خاص مخاطب بر اساس تعاملات گذشته، مقاصد یا موقعیت جغرافیایی برای ارائه محتوای مرتبط‌تر و شخصی‌شده‌تر.

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی چیست؟

زمانی که از ویدئو برای بازاریابی برند، محصول یا خدمات خود، مشارکت در کانال های رسانه های اجتماعی، آموزش مشتریان احتمالی و فعلی خود و تعامل با آنها استفاده می کنید، گفته می شود که از ویدئو مارکتینگ استفاده می کنید.

بازاریابی در لحظه یا بازاریابی بلادرنگ چیست؟

بازاریابی در لحظه(real-time marketing) عبارت است از بازاریابی که به منظور تعیین یک رویکرد مناسب یا بهینه برای یک مشتری خاص در یک زمان و مکان خاص انجام می شود

بازاریابی مستقیم یا دایرکت مارکتینگ چیست؟

بازاریابی مستقیم – نوعی از تبلیغات است که انتقال اطلاعات در مورد محصول، خدمات یا شرکت را مستقیماً به مشتری ارائه می دهد.بدین ترتیب مخاطبان هدف تمامی اطلاعات تبلیغاتی را بدون واسطه و شخص ثالث دریافت می کنند

بازاریابی همهمه ای(Buzz Marketing) چیست

بازاریابی همهمه ای یک تکنیک بازاریابی ویروسی فوق العاده قدرتمند است که از قدرت تبلیغات دهان به دهان برای ایجاد مکالمات و بحث در مورد یک کمپین یا محصول استفاده می کند.

بازاریابی سببی یا حمایتی چیست؟

بازاریابی سببی(خیر خواهانه) نوعی از مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) است که در آن یک شرکت کمپین های تبلیغاتی را برای افزایش سود خود انجام می دهد و در عین حال به جامعه خدمت می کند

بازاریابی دهان به دهان چیست؟

بازاریابی دهان به دهان(یا بازاریابی WOM) که اغلب به آن تبلیغات دهان به دهان می گویند، یک استراتژی مبتنی بر توصیه های شخصی است.

بازاریابی غافلگیرانه یا کمینی به طور کامل به همراه مثال؟

بازاریابی غافلگیرانه(Ambush Marketing)، استراتژی اتخاذ شده توسط یک شرکت یا برند است که از کمپین های بازاریابی دیگران برای دیده شدن و سود استفاده می کند.

بازاریابی مشارکتی یا قرابتی چیست؟

بازاریابی مشارکتی یک استراتژی است که در آن دو یا چند کسب و کار با یکدیگر شریک می شوند تا پایگاه مشتریان خود را برای تبلیغ و فروش محصولات یا خدمات افزایش دهند.

بازاریابی اتحاد یا ائتلافی چیست

بازاریابی اتحاد یک استراتژی بازاریابی است که در آن دو یا چند شرکت تجاری تصمیم می‌گیرند به یکدیگر در تبلیغ یا ترویج محصولات هر یک از اعضا کمک کنند.

بازاریابی تنوع گرا چیست؟

بازاریابی تنوع گرا که با نام های بازاریابی فراگیر، بازاریابی شمول یا بازاریابی درون فرهنگی نیز شناخته می شود، یک پارادایم بازاریابی است که بازاریابی (و به خصوص ارتباطات بازاریابی)را راهی برای ارتباط با افراد مختلف در بازار می داند.

نام تجاری چیست؟

نام تجاری (نام برند/اسم تجاری) نامی است که برای شناخته شدن خانواده محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید یا یک خط از محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید استفاده می شود.

برندسازی مشترک چیست؟

برندسازی مشترک(کوبرندینگ)، استراتژی است که تلاش می کند هم افزایی ترکیب دو برند معروف را در یک محصول برند سوم و منحصربه فرد به دست آورد (رائو و روکرت، ۱۹۹۴).به عبارت دیگر، استراتژی برندسازی مشترک، محصول یا سرویس جدیدی را به بازار معرفی می کند.

سیستم اطلاعات مدیریت به طور کامل با مثال؟

سیستم اطلاعات مدیریت مجموعه‌ای از سیستم‌ها و رویه‌ها است که داده‌ها را از طیف وسیعی از منابع جمع‌آوری می‌کند، آن را جمع‌آوری کرده و در قالبی قابل خواندن ارائه می‌کند.

انواع مدیریت در ایران وجهان با بررسی کامل وظایف هرکدام

انواع مدیریت و وظایف هرکدام از مدیریت ها در سازمان برای بعضی افراد شاید سوال باشد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.مدیریت جنبه های مختلفی دارد.بنابراین، مدیران سبک های مختلفی دارند و مدیریت انواع مختلفی دارد.

حسابرسی(عرضه یابی/ممیزی) برند چیست؟

حسابرسی(ممیزی) برند یک تجزیه وتحلیل دقیق است که نشان می دهد برند شما در حال حاضر چگونه در مقایسه با اهداف بیان شده خود عمل می کند، و سپس به چشم انداز وسیع تری نگاه کنید تا ببینید آن عملکرد شما را در بازار چگونه ارزیابی می کند

اینترال برندینگ چیست

اینترال برندینگ(برندسازی داخلی) به فرآیندی گفته می شود که هویت، ارزش ها و چشم انداز برند را برای کارمندان به ارمغان می آورد تا به آن ها در درک اینکه چه کسی و چرا پشت گزاره های ارزش برند قرار دارد، کمک کند، بنابراین آن ها می توانند سفیران برند کارآمد یا نمایندگان واقعی باشند.

توسعه برند چیست؟

توسعه برند حفظ ثبات از نظر کیفیت، ارزش و اعتمادی است که مصرف کننده در شرکت پیدا می کند.برند تصوری است در ذهن مصرف کنندگان.امروز بازار پر از رقابت است و هیچ یک از آنها در انجام وعده هایی که به مصرف کنندگان مربوطه خود می دهند عقب نمی مانند.

تعمیم(بسط)برند چیست؟

تعمیم برند زمانی اتفاق می افتد که یک شرکت محصول جدیدی را با استفاده از برند معروف خود منتشر می کند

منطق چیرگی خدمات چیست؟

منطق چیرگی خدمات(service dominant logic)، که با نام منطق S-D نیز شناخته می شود، دیدگاهی است که تمام تعاملات درون یک اقتصاد را تعاملات خدمات – خدمات می داند

مشتری مداری چیست؟

مشتری مدار بودن به این معنی است که یک کسب و کار بر اساس خواسته ها و نیازهای مشتریان خود عمل می کند و از ابزارهایی مانند بازخورد مشتری برای بهبود تصویر عمومی خود و ارائه ارزش به مصرف کنندگان استفاده می کند.

صفات برند چیست؟

صفات برند مجموعه ای از اصول و ویژگی های منحصر به فرد هستند که ویژگی های فیزیکی، و شخصیتی برند را در بازار و در ذهن مشتریان شناسایی می کنند

قول(وعده) برند چیست؟

قول (وعده) برند یک عبارت کوتاه اما قدرتمند است قول  یک برند یک ارزش یا تجربه است که مشتریان یک شرکت می توانند انتظار داشته باشند هر بار که با آن شرکت تعامل می کنند، آن را دریافت کنند.

اثر پروانه ای به زبان ساده

اثر پروانه ای این ایده است که رویدادهای کوچک و به ظاهر پیش پاافتاده ممکن است در نهایت منجر به چیزی با پیامدهای بسیار بزرگتر شوند

مدیریت بحران چیست؟

مدیریت بحران یک رویکرد مبتنی بر فرآیند و استراتژی سازمانی برای شناسایی و پاسخ به یک تهدید، یک رویداد پیش بینی نشده، یا هر گونه اختلال منفی با پتانسیل آسیب رساندن به مردم، اموال، یا فرآیندهای کسب وکار است.

نظریه آشوب چیست؟

نظریه آشوب توسط برخی برای توضیح رویدادهای بی نظم یا تصادفی در نظر گرفته می شود و این نظریه اغلب در بازارهای مالی و همچنین سیستم های پیچیده دیگری مانند پیش بینی آب و هوا اعمال می شود.

نظریه اسناد چیست؟

نظریه اسناد، که توسط فریتز هایدر (۱۹۵۸)پیشنهاد شده است، یک نظریه روانشناسی اجتماعی است که به چگونگی ارتباط و درک افراد از جهان اجتماعی می پردازد.

بازاریابی چریکی یا پارتیزانی چیست؟

بازاریابی چریکی یک استراتژی تبلیغاتی است که از تاکتیک های غیر متعارف برای جلب رضایت و جذب مشتریان استفاده می کند.  نوعی تبلیغات است.بازاریابی چریکی یک استراتژی غیر سنتی است که معمولاً شامل هزینه های کم و تاکتیک های غیرمعمول برای دستیابی به مخاطب مورد نظر است.

بازاریابی تلفنی چیست؟

بازاریابی تلفنی(telemarketing) فرآیند استفاده از تلفن برای تولید سرنخ، فروش یا جمع آوری اطلاعات بازاریابی است.telemarketingیک تکنیک تبلیغاتی است که توسط شرکت ها برای تماس با مشتریان بالقوه و صحبت با آنها در مورد محصولات و خدماتشان استفاده می شود

بازاریابی بین المللی ـ انواع و مثال ها

بازاریابی بین المللی مبادله کالاها و خدمات از یک کشور به خریداران بالقوه در کشورهای دیگر برای کسب سود است.بازاریابی بین المللی کاربرد اصول بازاریابی برای ارضای نیازها و خواسته های مختلف افراد مختلف ساکن در آن سوی مرز هامی باشد.

مذاکره چیست وانواع آن

مذاکره (negotiation)یک بحث استراتژیک است که برای رسیدن به توافق، مصالحه یا حل و فصل اختلافات بین دو یا چند طرف استفاده می شود. با این حال، مذاکرات نباید با استدلال یا اختلاف نظر اشتباه شود.

 

ارتباطات سازمانی چیست؟

ارتباطات سازمانی به ارتباطی اطلاق می شود که بین افرادی که در یک سازمان کار می کنند در جهت اهداف مشترک صورت می گیرد. شامل تعاملاتی است که به منظور همکاری با یکدیگر در جهت این اهداف یا به طور کلی انجام تجارت صورت می گیرد.

رفتار سازمانی چیست

رفتار سازمانی (OB) مطالعه آکادمیک نحوه رفتار انسان در یک محیط سازمانی است.اصول مطالعه رفتار سازمانی عمدتاً در تلاش برای کارآمدتر کردن مشاغل به کار می رود.

یادگیری چیست؟

یادگیری یک فرآیند کلیدی در رفتار انسان است. کل زندگی، یادگیری است. اگر شیوه‌های ساده و خام احساس و رفتار کودک را با حالت‌های پیچیده رفتار بزرگسالان، مهارت‌ها، عادات، افکار، احساسات و موارد مشابه او مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که یادگیری چه تفاوتی برای فرد ایجاد کرده است.

مدیریت تغییر چیست؟

مدیریت تغییر یک رویکرد سیستماتیک برای حمایت از کارکنان و تیم ها به عنوان یک سازمان در حال گذار به فرآیندها، ابزارها یا ابتکارات جدید است.  هدف از مدیریت تغییر، اجرای استراتژی هایی برای اعمال تغییر، کنترل تغییر و کمک به افراد برای سازگاری با تغییر است.

قیف فروش چیست؟

قیف فروش (نام های دیگر – قیف خرید، خط لوله فروش)یک مدل بازاریابی است که منعکس کننده مسیر نظری (که به نظر ما می توان آن را یک مسیر انتزاعی نامید) مشتری از آشنایی با محصول تا انعقاد معامله را منعکس می کند.

لید( Lead)یاسرنخ فروش چیست؟

لید( Lead)یا سرنخ فروش به هر فرد یا سازمانی اشاره دارد که پتانسیل تبدیل شدن به مشتری را دارد.سرنخ فروش یک مشتری بالقوه یا اطلاعاتی در مورد یک مشتری بالقوه است

جایگاه یابی برندچیست؟

جایگاه یابی برند فضای منحصر به فردی است که یک برند در ذهن مشتریان اشغال می کند.، یک استراتژی بازاریابی است که به کسب و کار کمک می کند خود را متمایز کند 

SWOTچیست؟

SWOT مخفف نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدها است. معمولاً به عنوان یک ماتریس 2×2 ارائه می شود و یک ابزار کاملاً محبوب است که توسط مشاغل در سراسر جهان استفاده می شود.

برنامه ریزی در مدیریت چیست؟

برنامه ریزی به عنوان “تعیین اهداف برای یک دوره معین ، طراحی دوره های مختلف عمل برای دستیابی به آنها و انتخاب عملی ترین گزینه از گزینه های مختلف تعریف شده است.

فرهنگ سازمانی چیست؟

فرهنگ سازمانی به سیستمی از مفروضات، ارزش‌ها و باورهای مشترک اشاره دارد که به افراد نشان می‌دهد چه رفتاری مناسب و نامناسب است.

کنترل در مدیریت

کنترل یک تعهد شامل مشاهده این است که همه چیز مطابق با برنامه ای که اتخاذ شده، دستورات داده شده و اصولی که وضع شده است انجام می شود. هدف آن اشاره به اشتباهات است تا اصلاح شود و از تکرار آن جلوگیری شود

هماهنگی چیست؟

هماهنگی(coordination)، همگام سازی تلاش های فردی و گروهی است که وحدت عمل را برای تحقق اهداف مشترک فراهم می کند.coordinationفرآیند یکپارچه‌سازی تمام اجزای یک سازمان به نحوی که تلاش جمعی آن‌ها به بهترین نحو به اهداف از پیش تعیین‌شده دست یابد.

مدیریت چیست؟

مدیریت شامل فعالیت های تنظیم استراتژی یک سازمان و هماهنگ کردن تلاش های کارکنان آن برای دستیابی به اهداف آن از طریق استفاده از منابع موجود مانند منابع مالی، طبیعی، فناوری و انسانی است.

تئوری های مدیریت

تئوری های مدیریت، استراتژی های مدیریتی توصیه شده ای هستند که ما را قادر می سازند تا مدیریت را بهتر درک کرده و به آن نزدیک شویم.

معرفی انواع سبک مدیریت؟

سبک مدیریت راهی است که یک مدیر برای رسیدن به اهداف خود برای شرکت کار می کند. سبک مدیریتی شما شامل نحوه تصمیم گیری، نظارت بر اعضای تیم و برنامه ریزی و تفویض وظایف می شود.

مدیریت تعارض چیست؟

مدیریت تعارض هنر مدیریت و حل تعارض است. این شامل استفاده از ارتباطات مؤثر برای پراکنده کردن تنش و رسیدن به توافقی است که هم مشکل را حل می کند و هم احساس رضایت را برای هر دو طرف ایجاد می کند.

شناخت برند(brand recognition)چیست؟

شناخت برند زمانی است که مشتری بتواند برند را بشناسد و زمانی که با برندهای دیگر در تماس است، آن را متمایز کند.

نزدیک بینی بازاریابی چیست؟

نزدیک بینی بازاریابی زمانی است که یک شرکت فقط به یک ویژگی در یک شرکت توجه می کند و همه ویژگی های دیگر را نادیده می گیرد و رویکرد بسیار محدودی را برای بازاریابی در پیش می گیرد.

ارزش ویژه برند مدل آکر

ارزش ویژه برند مدل آکر یکی از چندین ایده در مورد چگونگی شناخت، ارزیابی و بهبود برند یک شرکت توسط بازاریابان است. این مفهوم اولین بار در دهه 1990 توسط دیوید آکر، مدرس سابق دانشگاه کالیفرنیا، برکلی مطرح شد.

چرخه عمر محصول چیست؟

چرخه عمر محصول مدت زمانی است که یک محصول برای اولین بار به مصرف کنندگان معرفی می شود تا زمانی که از بازار حذف شود.به عبارت دیگر، چرخه عمر محصول، مراحلی را که احتمالاً یک محصول تجربه می کند، توصیف می کند. مدرس سابق دانشگاه کالیفرنیا، برکلی مطرح شد.

رفتار مصرف کننده

رفتار مصرف کننده مجموعه ای از رفتارها یا الگوهایی است که مصرف کنندگان قبل از خرید از آنها پیروی می کنند. زمانی شروع می شود که مصرف کننده از نیاز یا تمایل به یک محصول آگاه می شود، سپس با معامله خرید به پایان می رسد.

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) چیست؟

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ترکیبی از شیوه‌ها، استراتژی‌ها و فناوری‌هایی است که شرکت‌ها برای مدیریت و تجزیه و تحلیل تعاملات و داده‌های مشتری در طول چرخه عمر مشتری استفاده می‌کنند. 

مدیریت استراتژیک

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ترکیبی از شیوه‌ها، استراتژی‌ها و فناوری‌هایی است که شرکت‌ها برای مدیریت و تجزیه و تحلیل تعاملات و داده‌های مشتری در طول چرخه عمر مشتری استفاده می‌کنند. 

یادآوری برند(Brand recall) چیست؟

یادآوری برند توانایی مشتری برای به خاطر سپردن یک برند در ارتباط با یک محصول یا خدمات است. به عنوان مثال، وقتی “کفش های ورزشی” را می شنوید، ممکن است نایک یا آدیداس را تصور کنید.

رسانه اجتماعی چیست؟

رسانه‌اجتماعی به وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی اطلاق می‌شوند که به افراد اجازه می‌دهند تا محتوا را سریع، کارآمد و در زمان دلخواه به اشتراک بگذارند.

عشق به برند چیست؟

عشق به برند برندی است که مورد علاقه مصرف کنندگان است و موفق می شود با آنها پیوندهای عاطفی ایجاد کند. آنها این کار را با فراتر رفتن از رابطه سنتی که بین شرکت و مشتری وجود دارد انجام می دهند.

دلبستگی به برند چیست؟

احتمالاً اصطلاحات تعامل با برند، توسعه برند و وفاداری به برند را شنیده اید. اما آیا در مورد دلبستگی به برند چیزی شنیده اید؟ و چگونه دلبستگی به برند با وفاداری به برند متفاوت است؟دلبستگی به برند به عنوان «ارتباط عاطفی بین انسان و برند» تعریف می شود.

بازاریابی اجتماعی چیست؟

بازاریابی اجتماعی بازاریابی است که برای ایجاد تغییرات اجتماعی طراحی شده است، نه به نفع برند. با استفاده از تکنیک های بازاریابی سنتی، آگاهی از یک مشکل یا علت معین را افزایش می دهد و هدف آن متقاعد کردن مخاطبان برای تغییر رفتارشان است.

عملکرد برند چیست؟

عملکرد برند معیاری برای سنجش نتایج یک برند در برابر اهداف تجاری و بازاریابی است. بسیار شخصی است و می تواند از یک برند به برند دیگر به شدت متفاوت باشد.

تبلیغات چیست؟

تبلیغات یک فعالیت ترویجی است که هدف آن فروش محصول یا خدمات به مخاطبان هدف است. این یکی از قدیمی ترین اشکال بازاریابی است که تلاش می کند بر اقدامات مخاطبان هدف خود برای خرید، فروش یا انجام کاری خاص تأثیر بگذارد.

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال را می توان به عنوان بهره برداری از فناوری های دیجیتال تعریف کرد که برای ایجاد کانال هایی برای دستیابی به گیرندگان بالقوه به منظور دستیابی به اهداف شرکت از طریق برآورده ساختن موثرتر نیازهای مصرف کننده استفاده می شود.

بازاریابی چیست؟

بازاریابی فرآیند علاقه مند کردن مشتریان یا مشتریان بالقوه به محصولات و خدمات شما است. کلمه کلیدی در این تعریف «فرایند» است. بازاریابی شامل تحقیق، تبلیغ، فروش و توزیع محصولات یا خدمات شماست.

انگیزه چیست؟

انگیزه به عنوان یک فرآیند روانی فیزیولوژیکی، رفتار انسان را کنترل می کند و به همین دلیل افراد تمایل دارند برای تعیین جهت، اقدام و انجام اهداف انگیزه خود را حفظ کنند.

تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغات اینترنتی مجموعه ای از ابزارها برای ارسال پیام های تبلیغاتی به مردم در سراسر جهان با استفاده از اینترنت به عنوان یک پلت فرم بازاریابی جهانی است

انواع ارزش پیشنهادی

داشتن ارزش پیشنهادی قوی برای فروش موفق بسیار مهم است. و بسیاری از مردم زمان خود را صرف تلاش برای فکر کردن به یک وسیله ارزشمند می کنند.

برندینگ چیست؟

برندینگ فرآیند معنا بخشیدن به سازمان، شرکت، محصولات یا خدمات خاص با ایجاد و شکل دادن به یک برند در ذهن مصرف کنندگان است. 

برند چیست؟

یک برندیک نام یا سمبل(مانند لوگو، طراحی یا بسته بندی)است که هدف آن مشخص کردن کالا ها یا خدمات از سایر کالاهای یک فروشنده یا گروهی از فروشندگان وبرای متمایز ساختن آن کالاها یا خدمات از کالا وخدمات رقبا است. 

ارزش ویژه برند چیست؟

ارزش ویژه برند یک حق بیمه برای ارزش می باشد که یک شرکت را از محصولی با نام قابل‌تشخیص در مقایسه با یک معادل ناشناس تولید می‌کندمتمایز می کند.

تجربه برند چیست؟

یک مفهوم تجربه در زمینه‌ های بازاریابی و مصرف کننده به طور متعدد به چشم می‌خورد: به عنوان مثال تجربه مشتری .تجربه خدمات (چندلر ولوش۲۰۱۵:هلکوالا۲۰۱۱) تجربه مصرف (لنیر ورادر۲۰۱۵) تجربه آنلاین مشتری(مکلین وولسون۲۰۱۶) تجربه حسی برند(براکوس و همکاران۲۰۰۹)

هویت وتصویر برند چیست؟

هویت برند از شرکت نشات می گیرد، یعنی یک شرکت مسئول ایجاد یک محصول متمایز با ویژگی های منحصر به فرد است. این چگونه است که یک شرکت به دنبال شناساندن خود است. 

تداعی برند چیست؟

بازاریابان از تداعی های برند برای تمایز، جایگاه یابی و گسترش برندها، ایجاد نگرش ها و احساسات مثبت نسبت به برندها، و پیشنهاد ویژگی ها یا مزایای خرید یا استفاده از یک برند خاص استفاده می کنند. 

ارزش پیشنهادی چیست؟

رزش پیشنهادی به ارزشی اشاره دارد که شرکت قول می دهد در صورت انتخاب محصول خود به مشتریان ارائه دهد. ارزش پیشنهادی بخشی از استراتژی بازاریابی کلی یک شرکت است.

وفاداری به برند چیست؟

واژه وفاداری برند به طور متفاوتی توسط اندیشمندان تعریف می‌شود. به عنوان مثال, لیو و همکاران (۲۰۱۲) وفاداری برند را به عنوان شکلی از وابستگی مشتری به یک برند خاص تعریف کردند

تعهد چیست؟

 اصطلاح تعهد به حالت نهایی رابطه مشتریان، شامل اعتقادات، نگرش ها و رفتارها در جهت برند و رابطه شان با آن برند اشاره دارد.

آگاهی از برند چیست؟

آگاهی از برند عبارت است از “توانایی یک خریدار بالقوه برای تشخیص یا یادآوری اینکه یک برند عضوی از یک دسته محصول خاص است

نگرش برند چیست؟

نگرش برند جایی است که یک شرکت انتخاب می کند تا احساسی را نشان دهد که ارتباط مستقیمی با محصول ندارد.

شخصیت برند چیست؟

شخصیت برند به ارتباط ویژگی ها و صفات انسانی با برندی اشاره دارد که مشتریان می توانند با آن ارتباط برقرار کنند.

دانش برند چیست؟

دانش برند به افکار، احساسات وتجربیاتی اشاره دارد که مشتری با برند یا یک شرکت مرتبط می شود.دانش نتیجه ادراک و اطلاعات در یک زمینه خاص است.

بنگاه اجتماعی چیست؟

بنگاه های اجتماعی، کسب‌وکارهایی هستند که منافع مردم و کره زمین را بر سود سهامداران خود ترجیح می‌دهند.

فناوری بازاریابی چیست؟

فناوری بازاریابی (همچنین به عنوان martech شناخته می شود) سیستم ها و ابزارهایی را توصیف می کند که به بازاریابان کمک می کند تا با مشتریان تعامل بهتری داشته باشند.

بازاریابی سبز چیست؟

بازاریابی سبز شامل کلیه فعالیتهای بازاریابی برای انجام مسئولیت زیست محیطی برای کاهش اثرات منفی بر محیط زیست.

بازاریابی شبکه ای چیست؟

بازاریابی شبکه ای مدلی از کسب کار است که شامل فروش فرد به فرد یک محصول یا خدمات می باشد.

تعامل با برند چیست؟

اساساً، فرآیندی که در آن ما یک رابطه نزدیک‌تر با مشتریان خود ایجاد می‌کنیم، تعامل با برند نامیده می‌شود.تعامل با برند به ایجاد دلبستگی بین مصرف کنندگان و برندها اشاره دارد.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا فرآیند در بازاریابی کسب و کار برای ایجاد و توزیع محتوای مرتبط و ارزشمند برای جذب و  به دست آوردن و درگیر کردن یک مخاطب هدف وهدایت او برای اقدام سودآور مشتری می باشد

پرسنال برندینگ چیست؟

مفهوم پرسنال برندینگ که برای اولین بار توسط تام پیترز (۱۹۹۷) در مقاله خودباعنوان برند به نام تو رایج شد، در عصر دیجیتال اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است.

سبز شویی چیست؟

سبز شویی عمل گمراه کردن مصرف کنندگان در رابطه با عملکرد زیست محیطی یک شرکت (سبز شویی سطح شرکت) یا مزایای زیست محیطی یک محصول یا خدمات (سبز شویی سطح محصول) است.

کمپین بازاریابی چیست

کمپین بازاریابی یک تلاش استراتژیک بازاریابی است که شامل تبلیغ یک محصول، خدمات یا برند خاص از طرف یک شرکت یا فرد است.